Płyny pielęgnacyjne do soczewek

Każda osoba, która stosuje soczewki kontaktowe wielokrotnego użytku musi zaopatrzyć się także w odpowiedni płyn do soczewek kontaktowych, który ułatwi ich pielęgnację i przechowywanie. Płyny pielęgnacyjne do soczewek kontaktowych mają bowiem za zadanie czyszczenie powierzchni soczewek z zanieczyszczeń, które mogłyby być niebezpieczne dla oczu. Służą one do przechowywanie soczewek, co gwarantuje im odpowiedni poziom higieny. Na ogół zawierają wodę oraz liczne składniki bakteriobójcze oraz rozpuszczające zanieczyszczenia. Aby jednak działały właściwie i były bezpieczne, warto zaopatrywać się w nie w sprawdzonych miejscach, będzie to bowiem gwarancja wysokiej jakości. Doskonałym przykładem płynu o najlepszych właściwościach jest płyn do soczewek CooperVision, zawierający hialuronian – substancję nawilżającą, będącą naturalnym składnikiem występującym we łzach. Dzięki temu nie tylko skutecznie oczyszcza soczewki, ale także zapewnia nawilżenie, co przekłada się na komfort użytkowania.

Płyn do twardych soczewek kontaktowych: specjalny skład i zalecenia użytkowania

Specjalną grupę produktów stanowią także płyny przeznaczone do twardych soczewek kontaktowych. Płyn do twardych soczewek kontaktowych ma specjalny skład dostosowany do powierzchni soczewek. Warto bowiem wiedzieć, że nie należy w ich przypadku używać preparatów do soczewek miękkich, ponieważ mogłoby dojść do uszkodzenia szkieł kontaktowych.


Popularne płyny do soczewek kontaktowych

  • Solo Care Aqua - stworzony z innowacyjnej formuły opartej na połączeniu witaminy B5 oraz sorbitolu, co w połączeniu ze sobą daje maksymalne nawilżenie soczewki. Płyn dostosowany do codziennej pielęgnacji soczewek kontaktowych, głęboko oczyszcza z zabrudzeń zewnętrznych jak i wewnętrznych. Dodatkowo w płynie Solo Care Aqua można przechowywać nieużywane soczewki kontaktowe do 30 dni.
  • Acuvue RevitaLens - wysokiej jakości płyn do pielęgnacji soczewek kontaktowych, dezynfekuje i oczyszcza soczewki, eliminując wszystkie bakterie, grzyby które mogą znajdować się na powierzchni soczewek. Preparat zapewnia głębokie nawilżenie soczewek oraz zwiększa ich elastyczność dzięki czemu ich aplikacja i noszenie stają się bardzo wygodne i komfortowe.
  • Opti-free PureMoist - innowacyjny płyn do pielęgnacji soczewek kontaktowych, do jego produkcji użyto wysokiej jakości substancji nawilżających oraz czyszczących. Idealnie oczyszcza soczewki kontaktowe z osadów białkowych i zanieczyszczeń, jednocześnie usuwa bakterie i drobnoustroje dzięki czemu oczy są chronione przed infekcjami i podrażnieniami. Regularne stosowanie płynu Opti-free PureMoist wydłuża żywotność soczewki kontaktowej.
  • Opti-free Express - wysokiej jakości płyn do pielęgnacji soczewek kontaktowych nowej generacji. Jego głównym zadaniem jest dogłębna dezynfekcja soczewek kontaktowych. Idealnie usuwa nagromadzone na powierzchni soczewek kontaktowych osady białkowe oraz inne zanieczyszczenia wynikające z użytkowania soczewek. Dodatkowo chroni oczy przed bakteriami i drobnoustrojami . Regularne stosowanie płynu Opti-free Express wydłuża żywotność soczewki.
  • Opti-free RepleniSH - innowacyjny płyn do pielęgnacji soczewek kontaktowych. Z powodzeniem usuwa zanieczyszczenia oraz bakterie i drobnoustroje dzięki czemu oczy są chronione przed infekcjami i podrażnieniami. Wpływa na naturalną regenerację oczu. Produkt polecany dla alergików gdyż do jego produkcji użyto bezpiecznych i naturalnych składników.
  • Biotrue - wysokiej jakości płyn do pielęgnacji soczewek kontaktowych, zapewni idealną dezynfekcję z osadów białkowych, bakterii i drobnoustrojów. Dzięki czemu oczy są chronione przed infekcjami i podrażnieniami. Regularne stosowanie płynu Biotrue pomoże zadbać o dobrą kondycję soczewek. Płyn jest w pełni bezpieczny do codziennego stosowania.
  • ReNu MPS - innowacyjny płyn do pielęgnacji soczewek kontaktowych. Głęboko oczyszcza soczewki z osadów białkowych i zanieczyszczeń, daje optymalne nawilżenie oraz chroni przed bakteriami i drobnoustrojami. Płyn antyseptyczny i buforowany idealnie stworzony dla alergików ponieważ nie powoduje podrażnień ani zaczerwienień oczu.
  • ReNu Multiplus - nowoczesny płyn do codziennej pielęgnacji soczewek kontaktowych. Perfekcyjnie dezynfekuje soczewki oraz oczyszcza je z zanieczyszczeń. Chroni oczy przed infekcjami i podrażnieniami. Zapewnia wysoki poziom nawilżenia soczewek. Daje wysoki poziom nawilżenia oraz komfort noszenia soczewek. jego skoncentrowana formuła sprawia że produkt jest ekonomiczny, niewielka jego ilość jest w stanie idealnie wyczyścić soczewki.