Soczewki kontaktowe toryczne

Soczewki kontaktowe to jedna z popularniejszych metod korekcji wzroku. Podstawowy podział różnicuje je na soczewki sferyczne dedykowane podstawowym wadom refrakcji oraz soczewki toryczne.


Soczewki kontaktowe toryczne przeznaczone są dla osób posiadających astygmatyzm. Korygują one wady związane z astygmatyzmem wynikające z krzywizny rogówki lub soczewki oka. Soczewki kontaktowe dzięki temu, że posiadają różne moce refrakcyjne w przekroju poziomym i pionowym pozwalają na skorygowanie nieprawidłowości widzenia. Mogą być przepisane tylko przez lekarza, który dopasowuje je indywidualnie i dobiera do konkretnej wady refrakcji. Producenci soczewek torycznych zapewniają, że podczas noszenia nie ma możliwości wystąpienia infekcji czy też pogorszenie widzenia. Jedną z zalet soczewek torycznych jest wygoda i komfort użytkowania, a przede wszystkim uzyskanie lepszego widzenia. Toryczne soczewki kontaktowe wymagają jedynie odpowiedniej pielęgnacji, polegającej na regularnym czyszczeniu i umieszczeniu w płynie do pielęgnacji soczewek kontaktowych. Dzięki soczewkom astygmatycznym można zapomnieć o konieczności chodzenia w okularach. Wśród najpopularniejszych produktów tego typu znajdują się soczewki toryczne miesięczne. Oprócz nich można się także zdecydować na soczewki toryczne jednodniowe lub dwutygodniowe.

Najpopularniejsze rodzaje soczewek torycznych


Toryczne jednodniowe

 • Acuvue 1 - Day Moist for Astigmatism - innowacyjne soczewki kontaktowe toryczne dedykowane dla osób z astygmatyzmem. zastosowano w nich innowacyjną technologię LACREON, która zapewnia oczom maksymalny poziom komfortu i nawilżenia dodatkowo wyposażone w filtry UVA i UVB.
 • Biotrue ONEday for Astigmatism - soczewki kontaktowe dla osób zmagających się z astygmatyzmem. Stworzone z najnowszej generacji materiału HyperGel który zapewnia wysoki poziom nawilżenia oraz swobodny dostęp tlenu, daje poczucie wygody. Dodatkowo chronią oczy przed szkodliwym promieniowaniem słonecznym.
 • Clariti 1 Day Toric - wysokiej jakości soczewki kontaktowe toryczne z zaokrąglonymi krawędziami z dużym stopniem nawilżenia jak i natlenienia. Zapewniają duży komfort widzenia w każdej sytuacji. Soczewki posiadają filtry UV dzięki czemu oczy są bezpieczne i zdrowe. Ich stabilność powoduje że są idealnym wyborem dla osób zmagających się z astygmatyzmem.
 • Dailies AquaComfort Plus Toric - innowacyjne soczewki toryczne o maksymalnym poziomie nawilżenia dają komfort widzenia jak i wygodę podczas ich noszenia. Aplikacja soczewek jest bardzo prosta dzięki specjalnym oznaczeniom na soczewce nawet najmniej doświadczony użytkownik nie będzie miał problemu z ich aplikacją. Soczewki dedykowane dla astygmatyków.
 • SofLens Daily Disposable Toric for Astigmatism - wysokiej jakości soczewki kontaktowe toryczne o wysokim poziomie uwodnienia oraz przepuszczalności tlenowej. Dzięki technologii High Definition zapewniają ostre i wyraźne widzenie oraz wygodę i komfort noszenia. Soczewki są stabilne i łatwe w aplikacji. Stworzone z myślą o osobach z astygmatyzmem.

Toryczne dwutygodniowe

 • Acuvue Oasys for Astigmatism - innowacyjne soczewki kontaktowe toryczne stworzone z myślą dla osób zmagających się z astygmatyzmem. Zapewniają maksymalny komfort i ostrość widzenia przez cały użytkowania. Dzięki zastosowanej w nich technologii HydraClear są optymalnie nawilżone chronią oczy przed wysuszeniem oraz podrażnieniami. Dodatkowo dzięki filtrom UV oczy są chronione przed szkodliwym światłem.

Toryczne miesięczne

 • Air Optix for Astigmatism - wysokiej jakości soczewki kontaktowe toryczne stworzone z myślą o osobach z astygmatyzmem. Ich innowacyjna technologia która użyto podczas produkcji zapewnia ostre i bardzo wyraźne widzenie w każdej sytuacji dając maksymalny komfort noszenia. Soczewki są niewyczuwalne dla oka dodatkowo łatwe w aplikacji nawet dla najmniej doświadczonych osób.
 • Air Optix Plus HydraGlyde for Astigmatism - innowacyjne miesięczne soczewki kontaktowe toryczne dla osób zmagających się z astygmatyzmem. Na rynku optycznym dostępne w szerokim zakresie mocy dzięki czemu łatwo będzie dopasować odpowiedni model do swoich potrzeb. Dzięki innowacyjnej technologii zapewniają wysokie nawilżenie oraz przepuszczalność tlenowa . Soczewki są łatwe w aplikacji.
 • AquaView Toric - soczewki kontaktowe miesięczne toryczne najnowszej generacji . Dzięki innowacyjnej technologii Prism Ballasted Design która zapewnia stabilność soczewki dając maksymalny komfort oraz wygodę użytkowania soczewek. Soczewki dają możliwość widzenia w wysokiej rozdzielczości we wszystkich kierunkach. Dodatkowe specjalne oznaczenia na soczewce pozwoli na ich łatwą aplikację nawet dla najmniej doświadczonych użytkowników. Soczewki stworzone z myślą o osobach z astygmatyzmem.
 • Biofinity Toric - wysokiej jakości soczewki kontaktowe miesięczne toryczne stworzone z myślą o stygmatykach. Stworzone z innowacyjnego materiału hydrożelowego dzięki czemu soczewka jest miękka i gładka. Soczewki zapewniają wysoki poziom nawilżenia oraz natlenienia, dzięki czemu chroni oczy przed wysuszeniem oraz podrażnieniami. Dzięki temu że soczewki są stabilne dają komfort użytkowania przez cały czas noszenia.
 • Clariti Toric - innowacyjne miesięczne soczewki kontaktowe toryczne dedykowane osobom zmagającym się z astygmatyzmem. Dzięki zastosowaniu nowoczesnej technologii Advanced Edge Technologym soczewki zapewniaja maksymalna wygodę noszenia i są niewyczuwalne dla oka. Wyposażone w filtry UV zapewniają widzenie w wysokiej rozdzielczości oraz bezpieczeństwo przed szkodliwym światłem.
 • Proclear Toric - soczewki kontaktowe miesięczne toryczne dla osób z astygmatyzmem. Soczewki stworzone z innowacyjnej technologii która zapewnia wysoki poziom nawilżenia, dodatkowo wyposażone w barierę ochronną dzięki czemu chroni przed osadzaniem się pyłków białkowych.
 • PureVision 2 HD for Astigmatism - miesięczne soczewki toryczne stworzone z myślą o osobach zmagających się z astygmatyzmem. Stworzone z nowoczesnego materiału Balafilcon A, dzięki czemu soczewki są elastyczne i miękkie dając wysokiej jakości komfort użytkowania przez cały czas ich noszenia. Łatwo dopasowują się do oka dzięki czemu poprawia poprawia ostrość widzenia.PureVision Toric - wysokiej jakości soczewki kontaktowe miesięczne toryczne dedykowane dla osób z astygmatyzmem. Posiadają dużą przepuszczalność tlenową dzięki czemu daje większy komfort noszenia przez cały czas. Koryguje wzrok zapewniając wyraźne i ostre widzenie.
 • SofLens 66 Toric - soczewki kontaktowe miesięczne toryczne dla astygmatyków. Stworzone z nowoczesnego materiału Alphafilcon A, o wysokim poziomie uwodnienia. Soczewki są łatwe w aplikacji zapewniają komfortowe widzenie oraz korygują wadę wzroku.
 • Ultra for Astigmatism - innowacyjne miesięczne soczewki kontaktowe toryczne dla osób z astygmatyzmem, które zapewniają idealne widzenie z każdej odległości. polecane są dla osób które dużo czasu poświęcają przed monitorem komputera. Ich wysoki poziom nawilżenia pozwala na użytkowanie soczewek nawet do 16h. Soczewki są łatwe w aplikacji nawet dla najmniej doświadczonych użytkowników.