Soczewki kontaktowe sferyczne

W dzisiejszych czasach coraz więcej osób zamiast okularów korekcyjnych wybiera soczewki kontaktowe. Wynika to z faktu, że są one wygodne w użytkowaniu i nie powodują ograniczeń w czasie aktywności fizycznej. Ponadto cenione są za brak wpływu na wygląd i duże możliwości personalizacji. Spośród kilku rodzajów soczewek kontaktowych, w najpowszechniejszym zastosowaniu są soczewki sferyczne.


Soczewki kontaktowe sferyczne są soczewkami jednoogniskowymi. Jak wskazuje ich nazwa, służą do korygowania wady sferycznej. Polega ona na tym, że promienie, które padają z wiązki na soczewkę, załamują się pod różnymi kątami. Nieprawidłowości związane z padaniem promieni skutkują zaś najbardziej powszechnymi wadami wzroku. Soczewki kontaktowe sferyczne korygują najczęściej występujące wady refrakcji – krótkowzroczność i dalekowzroczność (nadwzroczność). Kształtem przypominają one wycinek kuli, budowa taka pozwala bowiem korygować nieprawidłowe załamywanie się promieni świetlnych, tak aby skupiały się dokładnie na siatkówce. Dzięki temu można w łatwy sposób skorygować niewielkie wady wzroku. Soczewki kontaktowe sferyczna są to klasyczne soczewki kontaktowe.

Rodzaje soczewek sferycznych


Jednodniowe soczewki sferyczne

 • Bioview Daly - jednodniowe soczewki kontaktowe o strukturze silikonowo-hydrożelowej Olifilcon B, zapewnią Twoim oczom perfekcyjne widzenie w wysokiej rozdzielczości. Szybko dopasowują się do oka, a ich miękka i jedwabista powierzchnia powoduje że obecność jest praktycznie niewyczuwalna dla oka. Soczewki wyposażono w filtry UV, co pozwala chronić Twoje oczy przed szkodliwym promieniowaniem. Ich łatwa aplikacja nie będzie stanowić problemu nawet dla niedoświadczonych użytkowników. Przyjazne dla osób które dużo czasu spędzają przed monitorem komputera.
 • AquaView Daily - wysokiej jakości soczewki kontaktowe zapewniają wysoki komfort widzenia bez cieni i refleksów. Wykonana z materiału Bioxifilcon w połączeniu z nawodnieniem soczewki powoduje że oko jest idealnie nawilżane cały dzień. Dodatkowo wyposażona w hialuronian sodu sprawia że są jedwabiście miękkie i gładkie. dzięki czemu oczy są świeże, zdrowe oraz wolne od zmęczenia i podrażnień. Soczewki wyposażone są w filtry uv skutecznie chronią przed szkodliwymi promieniami słonecznymi.
 • Acuvue 1-Day Moist - innowacyjne soczewki kontaktowe dzięki zastosowaniu technologii Lacreon utrzymuje nawilżenie oka na najwyższym poziomie przez cały dzień dodatko szybko dopasowują się do oka.Ich miękka,cienka i elastyczna konstrukcja zapewnia komfort widzenia oczy są zdrowe i nawilżone. Dodatkowo dzięki zastosowaniu filtrów UV oczy nie ulegają podrażnieniom, nie pieką, nie bolą.
 • Acuvue 1-Day TruEye - wysokiej jakości soczewki kontaktowe z technologią Hydraclear, która zapewnia bardzo duży poziom nawilżenia chroniąc oczy przed podrażnieniami i wysychaniem. Soczewki dedykowane są dla alergików gdyż zostały wykonane w oparciu o materiał hipoalergiczny,dodatkowo wyposażone w filtry uv chronią oczy na wysokim poziomie.
 • Acuvue Oasys 1-Day with HydraLuxe - soczewki kontaktowe jednodniowe dla osób najbardziej wymagających i aktywnych sportowo. Innowacyjna technologia sprawia że świetnie sprawdzi się dla osób pracujących przy komputerze lub korzystających z różnych urządzeń elektronicznych, gdyż zmniejsza uczucie zmęczenia. Technologia Hydraluxe inaczej zwana technologią Zintegrowanej łzy łącząc się z filmem łzowym zapewnia wysokiej jakości nawilżenie co daje komfort widzenia przez cały dzień.
 • Biotrue ONEday - soczewki kontaktowe jednodniowe wykonane z nowoczesnego materiału HyperGel swoim składem przypomina ludzką łzę, zapewnia wysokie nawilżenie oraz chroni oko przed podrażnieniami. Dzięki dużej przepuszczalności tlenu zapewnia poczucie komfortu na cały dzień.
 • Clariti 1Day - innowacyjne soczewki kontaktowe jednodniowe stworzone z myślą dla osób cierpiących na z krótkowzroczność i nadwzroczność. Nowa technologia WetLock wiążąca cząsteczki wody powoduje maksymalny poziom nawilżenia, dzięki czemu zapobiega podrażnieniu oraz wysuszeniu oka. Dzięki asferycznej budowie zapewnia skuteczną korekcję wady wzroku. Soczewki wyposażone są również w filtry UV co podnosi komfort widzenia.
 • Dailies AquaComfort Plus - innowacyjne jednodniowe soczewki kontaktowe wyposażone o potrójny system nawilżenia nawilża,nawilża i odświeża. Dzięki zastosowaniu tego systemu mamy zapewniony komfort widzenia przez cały dzień.Soczewki zaprojektowane dla osób którzy borykają się z wadą wzroku taką jak krótkowzroczność lub dalekowzroczność. Specjalne zabarwienie ułatwi prawidłowe umieszczenie soczewki nawet najmniej doświadczonym osobom.
 • Dailies Total 1 - wysokiej jakości soczewki kontaktowe w których zastosowano nowoczesny system uwodnienia grandied, dzięki czemu mamy maksymalny poziom nawilżenia oraz komfort widzenia. Soczewka nie jest wyczuwalna na oku co powoduje maksymalny komfort jej noszenia.
 • Eyeye Bioxy Daily - innowacyjne soczewki kontaktowe jednodniowe przeznaczone dla osób z alergiami oraz wrażliwością oczu. Asferyczny kształt soczewek pomaga eliminować zniekształcenia obrazu i uzyskać wysoki kontrast widzenia niż przy soczewkach kontaktowych sferycznych.Dzięki zaokrąglonym krawędziom nie powodują podrażnień. Soczewki są również odporne na osadzanie się zanieczyszczeń.

Miesięczne soczewki sferyczne

 • Air Optix Aqua - wysokiej jakości soczewki kontaktowe miesięczne sferyczne o wysokim poziomie nawilżenia, dzięki czemu oko nie wysycha oraz nie ulega podrażnieniu. Soczewki zapewniają korekcję wady wzroku oraz idealne widzenie w każdej sytuacji. Dodatkowo soczewki są odporne na zalegające osady białkowe i zanieczyszczenia. ten model soczewek kontaktowych jest bardzo wygodny w aplikacji i soczewka jest niewyczuwalna na oku.
 • Air Optix Plus HydraGlyde - innowacyjne sferyczne soczewki kontaktowe miesięczne z technologią HydraGlyde Moisture Matrix, dzięki czemu nawilżenie powierzchni soczewki utrzymuje się przez cały dzień. Soczewki zapewniają perfekcyjne widzenie, wygodne, szybka i łatwa aplikacja. Wyposażone w dodatkowa warstwę ochronna która zabezpiecza oko przed zanieczyszczeniami.
 • Biofinity - wysokiej jakości soczewki kontaktowe miesięczne sferycznem stworzone z naturalnych produktów idealny dla alergików. Dzięki technologii Aquaform Comfort Science zapewnia maksymalny komfort widzenia oraz łatwą aplikację soczewki.
 • Biofinity Energys - soczewki kontaktowe miesięczne dzięki technologii AquaForm utrzymują nawilżenie oka przez cały czas noszenia soczewek co powoduje że oczy nie są narażone na wysuszenie. Soczewki kierowane są do odbiorców którzy bardzo dużo czasu spędzają przed monitorem komputera. Dzięki unikalnej strefie Digital Zone Optics która pomaga zniwelować uczucie zmęczenia oczu. Ich konstrukcja która pobudza dodatkowa moc w strefie optycznej ułatwia w korzystaniu z kilku urządzeń cyfrowych na raz bez wysiłku i z większym komfortem.
 • PureVision 2HD - soczewki kontaktowe miesięczne dedykowane dla osób z krótkowzrocznością lub nadwzrocznością. Opływowy kształt soczewek zapobiega zmęczeniu oraz zaczerwienieniu oczu. Pomagają zahamować rozwój wady wzroku . Soczewki cieszą się wysokim komfortem noszenia oraz widzenia.
 • Ultra - innowacyjne soczewki kontaktowe nowej generacji maksymalnie nawodnione zapewnią wielogodzinne nawilżenie oczu. Soczewki wykonane są z delikatnego materiału co powoduje że łatwo dopasowuje się do oka i poprawiają komfort widzenia. Soczewki kontaktowe zostały wyposażone w specjalne oznaczenia dzięki czemu ich aplikacja jest bardzo prosta nawet dla niedoświadczonych osób.