Ray-Ban

Ray-Ban to jedna z najbardziej rozpoznawalnych marek na świecie, słynąca przede wszystkim z produkcji okularów. Jej historia sięga 1937 roku i związana jest z lotnictwem wojskowym. Produkowane przez nią okulary miały bowiem za zadanie chronić wzrok pilotów przed promieniowaniem słonecznym i odbłyskami. Stąd też wywodzi się nazwa marki, ponieważ ray oznacza promień, natomiast ban zakaz.

W ofercie marki dostępne są okulary Ray-Ban damskie korekcyjne oraz okulary Ray-Ban męskie korekcyjne. W kolekcji znajdują się niepowtarzalne oprawki najwyższej jakości – zarówno klasyczne, jak i nowoczesne. Zastosowane w nich soczewki wyróżnia trwały materiał, a także technologia Digital Surfing Technology, która zapewnia bardzo wyraźny obraz. Ponadto specjalna powłoka chroni okulary przez zarysowaniami i sprawia, że nie są one podatne na zabrudzenia. Do ich zalet należy także powłoka antyrefleksyjna, która chroni wzrok osób spędzających dużo czasu przed komputerem.

Oprócz okularów korekcyjnych w ofercie firmy Ray-Ban znajdują się także okulary przeciwsłoneczne, będące jej flagowym produktem. Okulary przeciwsłoneczne damskie Ray-Ban, okulary przeciwsłoneczne męskie Ray-Ban oraz okulary przeciwsłoneczne dla dzieci Ray-Ban to najlepsza ochrona prze promieniowaniem UV, a także stylowe i rozpoznawalne na całym świecie wzornictwo, którego wyznacznikiem są kultowe okulary Aviator.