Soczewki kontaktowe progresywne / multifokalne

U większości osób wraz z wiekiem stan wzroku niestety pogarsza się. Osoby które do tej pory widziały wręcz idealnie nigdy nie nosiły okularów korekcyjnych czy soczewek kontaktowych zaczynają odczuwać potrzebę posiadania okularów czy to do pracy przed monitorem komputera czy też do czytania. Z kolei osoby z krótkowzrocznością  które już nosiły okulary zaczynają potrzebować dwóch par okularów do czytania oraz do chodzenia na co dzień. Ciągła zamiana może powodować niezadowolenie oraz spory problem. Rynek optyczny wyszedł naprzeciw temu i stworzył szkła i soczewki kontaktowe progresywne dzięki czemu widzenie jest idealne z każdej odległości. 


Soczewki kontaktowe progresywne / multifokalne

U większości osób wraz z wiekiem stan wzroku niestety pogarsza się. Osoby które do tej pory widziały wręcz idealnie nigdy nie nosiły okularów korekcyjnych czy soczewek kontaktowych zaczynają odczuwać potrzebę posiadania okularów czy to do pracy przed monitorem komputera czy też do czytania. Z kolei osoby z krótkowzrocznością które już nosiły okulary zaczynają potrzebować dwóch par okularów do czytania oraz do chodzenia na co dzień. Ciągła zamiana może powodować niezadowolenie oraz spory problem. Rynek optyczny wyszedł naprzeciw temu i stworzył szkła i soczewki kontaktowe progresywne dzięki czemu widzenie jest idealne z każdej odległości.

Soczewki kontaktowe progresywne które możemy również spotkać pod nazwą soczewki multifokalne pozwalają na zachowanie pełnej ostrości widzenia z każdej odległości. Soczewki multifokalne niwelują efekty gorszej akomodacji oka. Problemy z akomodacją niewyraźne widzenie z daleka czy bliska lekarze okuliści określają jako presbiopia, przez co wymagają noszenia okularów do czytania na co dzień. W soczewkach multifokalnych widzenie jest zawsze idealne, dzięki nim można całkowicie zrezygnować z noszenia okularów czy ciągłej zamiany w zależności od tego jaką czynność wykonujemy. Soczewki kontaktowe progresywne są wygodne w użyciu dzięki czemu nie trzeba zmieniać swojego trybu życia. Konieczna jest ich codzienna pielęgnacja płynami do pielęgnacji soczewek. Trzeba pamiętać że soczewki kontaktowe progresywne to soczewki dwuogniskowe trudniej się do nich przyzwyczaić niż do zwykłych soczewek kontaktowych.

Dlaczego wybieramy soczewki progresywne?

Soczewki kontaktowe multifokalne mają wiele zalet co skłania ludzi którzy mają problemy z akomodacją do wykorzystywania ich na codzień. Multifokalne soczewki są idealnym rozwiązaniem, bez konieczności korzystania z dwóch różnych par okularów czy też szkieł kontaktowych podzielonych na pół do patrzenia w dal czy też z bliska. Progresywne soczewki kontaktowe dają nam możliwość idealnej jakości widzenia oraz komfort noszenia. Soczewki są proste w użytkowaniu, wystarczy je tylko codziennie pielęgnować zanurzyć w specjalnym płynie do pielęgnacji soczewek w sterylnym pojemniku. Progresywne soczewki kontaktowe zostały stworzone z myślą o osobach które borykają się z problemem widzenia w dal i z bliska. Polecane są dla osób dojrzałych, u których została stwierdzona presbiopia.

Rodzaje soczewek progresywnych

progresywne soczewki jednodniowe

 • Acuvue 1 - Day Moist Multifocal - Wysokiej jakości soczewki kontaktowe progresywne, stworzone z myślą o osobach u których stwierdzono presbiopię. Stworzone z nowoczesnego materiału Etafilcon A, dzięki któremu eliminuje całkowicie wysychanie i podrażnienia oka. Soczewki posiadają również filtry UV dzięki czemu chronią oczy przed szkodliwym promieniowaniem słonecznym oraz zapewniają idealne widzenie w różnych odległościach.
 • Biotrue ONEday for Presbyopia - innowacyjne soczewki kontaktowe progresywne stworzone z dedykacja dla osób zmagających się z presbiopią. Stworzone z wysokiej jakości materiału HyperGel , który maksymalnie uwadnia oraz dotlenia soczewkę. Soczewki kontaktowe progresywne posiadają funkcje zintegrowanej łzy oraz filtry UVA i UVB, dzięki czemu jakość widzenia jest idealna w każdej odległości a ich użytkowanie jest wygodne i komfortowe.
 • Clariti 1 Day Multifocal - soczewki kontaktowe progresywne stworzone z innowacyjnego materiału Somofilcon A który zapewnia maksymalny poziom uwodnienia. Dzięki technologii AquaGen którą wykorzystano do ich stworzenia, zapewniają oczom maksymalne nawilżenie. Progresywne soczewki wyposażono również w filtry UV, aby zapewnić ochronę przed szkodliwym promieniowaniem słonecznym. Soczewki zapewniają idealne widzenie z daleka jak i bliska.
 • Dailies AquaComfort Plus Multifocal - wysokiej jakości soczewki kontaktowe progresywne dla osób zmagających się z presbiopią. Wykonane z wysoko uwodnionego materiału Nelfilcon A, który zapewnia maksymalny komfort użytkowania soczewek na codzień. Ponadto soczewki odporne są na powstawania osadów bialkowych oraz innych zanieczyszczeń co powoduje że oczy nie będą wysuszone ani podrażnione. Dzięki ich strukturze widzenie jest idealne z bliska i dali w każdej sytuacji.
 • Dailies Total Multifocal - innowacyjne soczewki kontaktowe progresywne stworzone dla osób zmagających się z presbiopią. Posiadają wysoki poziom nawilżenia co chroni oczy przed podrażnieniami i wysuszeniem. Szybko dopasowują się do oka, dzięki czemu widzenie jest komfortowe w każdej sytuacji z daleka i z bliska.
 • Proclear 1 Day Multifocal - wysokiej jakości soczewki kontaktowe progresywne. Wykorzystania w nich technologia PC Technology zapewnia maksymalne nawilżenie oka przez cały czas użytkowania.Dodatkowo soczewki są odporne na zabrudzenia dzięki czemu oczy są chronione przed wysychaniem oraz infekcjami.Soczewki zapewniają idealne widzenie z bliska jak i z daleka.
Progresywne soczewki kontaktowe miesięczne

 • Air Optix Aqua Multifocal - soczewki kontaktowe progresywne miesięczne, dzięki regularnemu noszeniu hamują wadę wzroku. Posiadają dodatkowy system nawilżania dzięki czemu oczy są wysoce nawilżone, oko wygląda na zdrowe i świeże. Chroni przed podrażnieniami. Soczewki zapewniają idealne widzenie z dali jak i z bliska. Aplikacja soczewek kontaktowych jest bardzo łatwa. Umieszczony w nich znacznik pozwoli aby najbardziej nie doświadczony użytkownik nie miał problemu z ich aplikacją.
 • Air Optix Plus HydraGlyde Multifocal - innowacyjne soczewki kontaktowe progresywne. Stworzone z myślą dla osób zmagających się z presbipią. Idealnie dopasowują się do oka dzięki czemu dają wysoki komfort ich użytkowania. Soczewki kontaktowe są praktycznie niewyczuwalne dla oka. Dzięki zastosowaniu naturalnych składników do ich produkcji idealnie nadają się dla osób mających alergię. Soczewki zapewniają wyraźne i ostre widzenie z każdej odległości.

 • Biofinity Multifocal - wysokiej jakości progresywne soczewki kontaktowe miesięczne stworzone z dla osób zmagających się z presbiopią. Zapewniają ostre i wyraźne widzenie z każdej odległości. Soczewki posiadają długotrwałe nawilżenie dzięki czemu oczy są nawilżone przez czasy czas użytkowania soczewki oraz chronione przed wysuszeniem lub podrażnieniem. Aplikacja soczewek jest łatwa nawet dla najbardziej niedoświadczonych użytkowników. Regularne noszenie soczewek pozwala na hamowanie rozwoju wady.
 • Clariti Multifocal - progresywne soczewki kontaktowe dla osób zmagających się z presbiopią. Zapewniają idealne widzenie z dali czy z bliska. Regularne noszenie soczewek pozwala na zahamowanie rozwoju wady wzroku. Dzięki technologii AquaGen soczewki idealnie dopasowują się do oka dając maksymalne nawilżenie przez cały czas użytkowania soczewki.
 • Proclear Multifocal - innowacyjne soczewki kontaktowe progresywne stworzone z myślą o osobach zmagających się z presbiopią. Soczewki posiadają wysoki poziom nawilżenia oraz przepuszczalność tlenową, dzięki czemu oczy wyglądają na świeże oraz są chronione przed podrażnieniami czy infekcją. Aplikacja soczewek jest bardzo łatwa nawet dla najmniej doświadczonych użytkowników. Soczewki zapewniają idealne widzenie z każdej odległości.
 • PureVision 2 HD for Presbyopia - wysokiej jakości soczewki kontaktowe progresywne dedykowane dla osób zmagających się z presbiopią. Innowacyjna struktura sprawia że soczewki są bardzo cienki i praktycznie niewyczuwalne dla oka. Soczewki zapewniają idealne widzenie z każdej odległości oraz płaszczyźnie. Dzięki łatwej i szybkiej aplikacji dają wysoki komfort noszenia przez cały czas użytkowania soczewki.
 • PureVision Multifocal - miesięczne soczewki kontaktowe progresywne dedykowane dla osób zmagających się z presbiopią. Wysoki poziom nawilżenia oraz utlenienia zapewnia oczom świeży i zdrowy wygląd oczu, chroni przed wysuszeniem oraz podrażnieniami. Soczewki kontaktowe zapewniają wysoki poziom widzenia czy to z dali czy z bliska na każdej płaszczyźnie, dzięki czemu podnoszą komfort ich noszenia przez cały dzień. Można je nosić w trybie ciągłym bez stosowania dodatkowej pielęgnacji.
 • Ultra for Presbyopia - soczewki kontaktowe multifokalne stworzone dla osób zmagających się z presbiopią. Ich wysoki poziom nawilżenia sprawia że oczy są chronione przed wysuszeniem oraz podrażnieniami. Dają maksymalny komfort użytkowania soczewek przez cały dzień. Widzenie jest wyraźne i ostre przez cały czas. Dzięki elastycznej i miękkiej powierzchni wyczuwalność soczewki na oku jest znikoma. Zastosowana w nich technologia 3-Zone Progressive TM Design, zapewnia idealne widzenie z każdej odległości czy to z dali czy z bliska na każdej powierzchni.