Soczewki kontaktowe miesięczne

Soczewki kontaktowe to wygodna alternatywna dla okularów korekcyjnych. Nie tylko nie wpływają one na zmianę wyglądu, ale także zapewniają pełen komfort noszenia i nie są przeszkodą podczas prowadzenia aktywnego trybu życia. Do ich istotnych zalet należy także możliwość wybierania spośród kilku rodzajów, dzięki czemu można dostosować je do indywidualnych potrzeb. To użytkownik decyduje, jak forma noszenia będzie dla niego najwygodniejsza – tygodniowe, dwutygodniowe, a może miesięczne.

Miesięczne soczewki kontaktowe, jak sama nazwa wskazuje, nie mogą być używane dłużej niż jeden miesiąc, a czas liczony jest od momentu pierwszej aplikacji. Z uwagi na swoją specyfikę, soczewki miesięczne potrzebują odpowiedniej pielęgnacji, aby zachowały swoje właściwości przez cały okres użytkowania. Zaleca się, aby przy zakupie soczewek miesięcznych dodatkowo kupić płyn przeznaczony do ich pielęgnacji.  Należy stosować go regularnie, aby usunąć zanieczyszczenia, które osadzają się na powierzchni szkieł kontaktowych. Jest to niezwykle ważne, pozwala bowiem zachować zdrowie oczu i cieszyć się nim przez cały okres noszenia soczewek kontaktowych.


Soczewki kontaktowe miesięczne

Soczewki kontaktowe które proponuje nam obecny rynek różnią się czasem ich użytkowania. Możemy wyróżnić soczewki kontaktowe jednodniowe, dwutygodniowe, miesięczne oraz roczne. Ich podział został stworzony w oparciu na odporność gromadzenia się osadów oraz o tempo starzenia się materiału z którego są wykonane.

Miesięczne soczewki kontaktowe jak sama nazwa wskazuje nie mogą być używane dłużej niż jeden miesiąc, czas ich liczymy od momentu pierwszej aplikacji. Z uwagi na swoją specyfikę soczewki miesięczne potrzebują odpowiedniej pielęgnacji aby zachowały swoje właściwości przez cały okres ich noszenia. Zaleca się aby przy zakupie soczewek miesięcznych dodatkowo kupić płyn do pielęgnacji soczewek, który trzeba stosować regularnie aby usunąć zanieczyszczenia które osadzają się na powierzchni szkieł kontaktowych. Jest to niezwykle ważne aby zachować zdrowie naszych oczu i cieszyć się przez cały okres noszenia soczewek .

Dlaczego wybieramy soczewki kontaktowe miesięczne

Coraz więcej ludzi decyduje się na stosowanie soczewek kontaktowych miesięcznych, główną przyczyną jest bezdyskusyjne ich zalety decydujące o komforcie ich noszenia. Dzięki konstrukcji silikonowo-hydrożelowej która doskonale przepuszcza tlen oko pod soczewka oddycha i jest dobrze nawilżone. Stosunkowo krótki okres ich noszenia plus dobra pielęgnacja powoduje że jesteśmy mniej narażeni na infekcje lub podrażnienie oczu w porównaniu do soczewek kontaktowych kwartalnych czy rocznych.

Soczewki kontaktowe miesięczne nie doprowadzają do powstania złogów białkowych, dlatego przez cały czas zachowują idealną przejrzystość i nawilżeniem oraz są niewyczuwalne dla osoby je noszącej.

Dla kogo przeznaczone są soczewki miesięczne?

Soczewki kontaktowe miesięczne są dedykowane dla osób które posiadają wady wzroku i nie chcą nosić okularów stawiając na wygodę i komfort. Wyróżniamy dwa rodzaje soczewek kontaktowych miesięcznych, elastyczne soczewki dzienne oraz soczewki do noszenia dzień i noc. Soczewki kontaktowe miesięczne dzień noc bez konieczności zdejmowania ich na noc są propozycją dla osób które cenią sobie wygodę, chcą mieć komfort widzenia nocą oraz nie chcą codziennie zakładać soczewek.

Rodzaje soczewek kontaktowych miesięcznych;
  • Air Optix Aqua - wysokiej jakości soczewki kontaktowe miesięczne sferyczne o wysokim poziomie nawilżenia, dzięki czemu oko nie wysycha oraz nie ulega podrażnieniu. Soczewki zapewniają korekcję wady wzroku oraz idealne widzenie w każdej sytuacji. Dodatkowo soczewki są odporne na zalegające osady białkowe i zanieczyszczenia. ten model soczewek kontaktowych jest bardzo wygodny w aplikacji i soczewka jest niewyczuwalna na oku.
  • Air Optix Plus HydraGlyde - innowacyjne sferyczne soczewki kontaktowe miesięczne z technologią HydraGlyde Moisture Matrix, dzięki czemu nawilżenie powierzchni soczewki utrzymuje się przez cały dzień. Soczewki zapewniają perfekcyjne widzenie, wygodne, szybka i łatwa aplikacja. Wyposażone w dodatkowa warstwę ochronna która zabezpiecza oko przed zanieczyszczeniami.
  • Biofinity - wysokiej jakości soczewki kontaktowe miesięczne sferycznem stworzone z naturalnych produktów idealny dla alergików. Dzięki technologii Aquaform Comfort Science zapewnia maksymalny komfort widzenia oraz łatwą aplikację soczewki.
  • Biofinity Energys - soczewki kontaktowe miesięczne dzięki technologii AquaForm utrzymują nawilżenie oka przez cały czas noszenia soczewek co powoduje że oczy nie są narażone na wysuszenie. Soczewki kierowane są do odbiorców którzy bardzo dużo czasu spędzają przed monitorem komputera. Dzięki unikalnej strefie Digital Zone Optics która pomaga zniwelować uczucie zmęczenia oczu. Ich konstrukcja która pobudza dodatkowa moc w strefie optycznej ułatwia w korzystaniu z kilku urządzeń cyfrowych na raz bez wysiłku i z większym komfortem.
  • PureVision 2HD - soczewki kontaktowe miesięczne dedykowane dla osób z krótkowzrocznością lub nadwzrocznością. Opływowy kształt soczewek zapobiega zmęczeniu oraz zaczerwienieniu oczu. Pomagają zahamować rozwój wady wzroku . Soczewki cieszą się wysokim komfortem noszenia oraz widzenia.
  • Ultra - innowacyjne soczewki kontaktowe nowej generacji maksymalnie nawodnione zapewnią wielogodzinne nawilżenie oczu. Soczewki wykonane są z delikatnego materiału co powoduje że łatwo dopasowuje się do oka i poprawiają komfort widzenia. Soczewki kontaktowe zostały wyposażone w specjalne oznaczenia dzięki czemu ich aplikacja jest bardzo prosta nawet dla niedoświadczonych osób.