W podjęciu decyzji co wybrać – soczewki kontaktowe czy okulary, z pewnością pomocny będzie doświadczony i wykwalifikowany optometrysta. Warto pamiętać, iż taka decyzja nie może być oparta wyłącznie na podstawie wizualnego efektu. Każda wizyta w salonie optycznym powinna się wiązać z podstawowym badaniem optometrycznym. Tym bardziej, że do doboru odpowiednich soczewek czy okularów, potrzebny jest komplet wiedzy na temat wzroku pacjenta. I to zarówno na temat tego, z jakimi jego wadami się boryka (czy i w jakim stopniu postępują) oraz  czy nie pojawiają się jeszcze jakieś dodatkowe problemy ze wzrokiem. Mając już te wszystkie informacje, specjalista weźmie też pod uwagę indywidualne preferencje klienta. Jeśli wybór padnie na okulary – stylistka doboru okularów pomoże w znalezieniu  odpowiednich oprawek. Tak, by były dopasowane do rysów twarzy, stylu i wyglądu, jaki prezentuje dana osoba na co dzień.

Dobór okularów i soczewek to zadanie dla specjalistów

Kwestie związane ze wzrokiem to dla wielu osób delikatny temat. Zwyczajnie boimy się o swoje oczy. Dlatego decydując się na wizytę w salonie optycznym dobrze jest mieć pewność, że pracują tam osoby, które mogą poszczycić się już wieloletnim doświadczeniem i specjalistyczną wiedzą w tej dziedzinie. Wszystko po to, by mieć gwarancję, że do każdego pacjenta podejdą równie profesjonalnie i rzetelnie.

Warto też wiedzieć, że podczas każdej wizyty w gabinecie optometrycznym powinno zostać przeprowadzone precyzyjne badanie wzroku. Przy tym dobrze jest wybrać taki salon, który będzie miał szeroki asortyment i pozwoli na dobór zarówno soczewek, jak i okularów – odpowiadających obowiązującym w danym sezonie trendom. Ważna jest też wygoda noszenia, ale i z drugiej strony – możliwości finansowe klienta. Pełne zadowolenie osób odwiedzających salon optyczny będzie możliwe tylko wtedy, kiedy będą spełnione wszystkie te czynniki.  Oczywiście, najważniejszym efektem jest poprawa wzroku. I to powinno być w tym przypadku nadrzędnym celem. Jednak komfort i dobre samopoczucie pacjentów jest równie istotne.

I jedno, i drugie – taką opcję też można wybrać

Niektórzy mogą zdecydować się na obydwa rozwiązania. I to też w pełni zrozumiałe. Przykładowo, do stosowania okularów na co dzień, a soczewek – w wyjątkowych sytuacjach. Nawet, jeżeli używane będą wyłącznie sporadycznie, to nie znaczy, że można potraktować ich dobór mniej poważnie. Dobrze wykwalifikowani  specjaliści w salonach optycznych powinni pomóc dopasować je idealnie do wady wzroku pacjenta. Podczas każdej wizyty dobrze jest również wytłumaczyć klientowi, jak dokładnie dbać – zarówno o soczewki, jak i okulary, by cieszyć się komfortem ich użytkowania jak najdłużej.

Pozostaje tylko podjąć decyzję i cieszyć się dobrym widzeniem

Podczas  wizyty w salonach optycznych każdy powinien otrzymać wszystkie niezbędne informacje na temat tego, jakie rozwiązanie wybrać. Decyzję będzie łatwiej podjąć, jeśli zostanie zaprezentowany  szeroki wybór oprawek, soczewek, akcesoriów do okularów czy środków do ich pielęgnacji. I ostatecznie, to każdy klient oceni, w czym czuje się najlepiej, ile czasu może poświęcić dziennie na pielęgnację, ale też do czego soczewki czy okulary mają służyć – na co dzień, do czytania bądź do pracy. A zdanie się na wiedzę ekspertów powinno dać (obok szerokiego wyboru soczewek i okularów) świadomość, że wzrokiem zajęli się specjaliści w swoim fachu.