Oko to jeden z najbardziej skomplikowanych, a jednocześnie delikatnych narządów, dlatego też należy otoczyć go szczególną ochroną. Wyjątkowej troski wymagają oczy dzieci, ponieważ są one bardzo wrażliwe i mniej odporne na działanie czynników zewnętrznych od oczu osób dorosłych. Szczególnie niebezpieczne może być dla promieniowanie UV. Z tego powodu bardzo ważna jest ochrona przed słońcem, jaką zapewniają okulary przeciwsłoneczne. Dowiedz się, jakie z nich najlepiej wybrać dla dziecka.

Dlaczego wzrok dziecka trzeba chronić przed słońcem?

Promieniowanie UV ma groźne oddziaływanie nie tylko na skórę, ale także na wzrok. Wbrew temu, co mogłoby się wydawać, nie jest ono groźne jedynie w najbardziej słoneczne dni. Warto bowiem wiedzieć, że promieniowanie ultrafioletowe jest niewidoczne i dociera do naszych oczu nawet przy pochmurnej aurze. Co więcej, w przeciwieństwie do skóry, oczy są w bezpośredniej linii ze słońcem we wczesnych i późnych godzinach południowych, gdy słońce nie jest aż tak intensywne. Wszystko to sprawia, że należy zapewnić im dobrą ochronę, zarówno u osób dorosłych, jak i u dzieci. Szczególne znaczenie ma to jednak w przypadku najmłodszych ze względu na fakt, że ich oczy są szczególnie wrażliwe.

Najlepsze okulary przeciwsłoneczne dla dzieci

Okulary przeciwsłoneczne dla dzieci powinni wyróżniać się najwyższą jakością. Muszą być wyposażone w dobre filtry UV, które ochronią wzrok dziecka przed promieniowaniem słonecznym. Oprócz tego istotne są także filtry polaryzacyjne. Okulary przeciwsłoneczne dla dzieci z polaryzacją chronią nie tylko przed oślepieniem przez słońce, ale zabezpieczają także oczy przed odbłyskami. Doskonale sprawdzą się zatem nie tylko latem, ale i zimą. Nie bez znaczenia jest także wygląd, na który dzieci zwracają dużą uwagę. Aby okulary sprostały gustom młodych użytkowników, powinny być modne i atrakcyjne. Na szczęście w dobrych salonach optycznych można wybierać spośród setek wzorów i kolorów.