Żyjemy w cyfrowym świecie

Większość z nas spędza od 8 do 10 godzin w ciągu dnia patrząc na ekrany telefonów komórkowych, komputerów, tabletów czy innych cyfrowych wyświetlaczy. Długotrwałe korzystanie z z takich urządzeń stanowi dodatkowy wysiłek dla Twoich oczu, co może prowadzić do cyfrowego zmęczenia wzroku.

Syndrom Widzenia Komputerowego (CVS)

czyli zespół zmęczenia oka wywołany zbyt długą pracą przy ekranie komputera. Szybko znaleziono sposób na walkę z tym syndromem – wystarczyło ustawić wyświetlacz pod kątem 20-50° w odległości od 40 do 75 cm od naszych oczu, sprawić sobie wygodne krzesło i raz na godzinę na chwilę odrywać wzrok od ekranu.

Cyfrowe Zmęczenie Wzroku (DES)

Lekarze szybko dostrzegli podobieństwo pomiędzy używaniem smartfonów a objawami podobnymi do tych spowodowanych przez CVS. Okazało się, że osoby spoglądające na ekran telefonu przez dwie godziny dziennie lub dłużej narażone są na przemęczenie oczu, chroniczne bóle głowy czy zamglone widzenie. Syndrom ten nazwano Cyfrowym Zmęczeniem Wzroku (DES).

Z tymi dolegliwościami nie możemy poradzić sobie poprzez prostą zmianę przyzwyczajeń; spoglądanie na smartfona z odległości większej niż 40 cm byłoby niewygodne i męczące w dłuższej perspektywie.

Skorzystaj z badania za 7 zł

W salonach Optyk Alfa w Mińsku Mazowieckim, do końca 2019 roku oferujemy kompleksowe badania wzroku, wraz z fachowym doborem soczewek dostosowanych do Państwa trybu życia, za jedyne 7 zł przy zakupie okularów.