Soczewki kontaktowe to doskonała alternatywna dla okularów. Trzeba pamiętać jednak o tym, że wymagają regularnego dbania o higienę, co dla niektórych użytkowników może być uciążliwe. Czy jest zatem jakiś sposób, aby tego uniknąć? Odpowiedź jest twierdząca, ponieważ z pomocą przychodzą soczewki jednodniowe, których działanie poznasz w niniejszym tekście. 

Jakie mamy rodzaje soczewek?

Soczewki kontaktowe to jedna z najpopularniejszych metod korekcji wad wzroku. Użytkownicy cenią je nie tylko za wspomnianą już wygodę, ale także za brak wpływu na wygląd. Do ich zalet należy również duża różnorodność, dzięki czemu każdy może znaleźć taki produkt, który w pełni mu odpowiada. Ze względu na twardość soczewki dzielą się na miękkie – przeznaczone dla typowych wad refrakcji i twarde – przystosowane są do korekty skomplikowanych wad. Są wśród nich również soczewki sferyczne do korygowania krótkowzroczności i dalekowzroczności, toryczne dla osób z astygmatyzmem oraz progresywne – umożliwiające widzenie z każdej odległości.

Ze względu na czas noszenia soczewki dzielą się na:

  • miesięczne – mogą być używane przez okres miesiąca,
  • dwutygodniowe – mogą być używane przez dwa tygodnie,
  • jednodniowe – użytkowane tylko przez jeden dzień.

Największe zalety soczewek jednodniowych

Soczewki kontaktowe jednodniowe jest to produkt korekcyjny przeznaczony do jednorazowej aplikacji. Są chętnie wybierane przez osoby, które nie lubią czynności pielęgnacyjnych, jakich wymagają soczewki przeznaczone do dłuższego noszenia. Ponadto doskonale sprawdzają się w podróży, kiedy utrzymanie higieny może być utrudnione. Cieszą się one coraz większym zainteresowaniem wśród użytkowników ze względu na bezpieczeństwo, sterylność oraz wygodną aplikację. Ich dodatkowym atutem jest fakt, że nie wymagają zastosowania żadnych środków pielęgnujących ani płynów do czyszczenia. Dzięki miękkim, hydrożelowym powłokom dobrze chronią i dotleniają oczy. Ponadto nie powodują alergii, co może mieć miejsce w przypadku soczewek z dłuższym terminem przydatności.