Między innymi znajdziemy tam szereg przyrządów, takich jak: tablice tekstowe, foropter,autorefraktometr, tonometr, biomikroskop czy oftalmometr i oftalmoskop.

Dodatkowo w Salonach Optyk Alfa możemy spotkać się z dodatkowymi specjalistycznymi sprzętami do badania wzroku zależnie od potrzeb:

Funduscamera, OCT – optyczna koharentna tomografia dna oka oraz tomografia siatkówki, synoptofor, lampa szczelinowa.

Przy wyborze soczewek kontaktowych zostaniemy poinstruowani w temacie profilaktyki użytkowania oraz otrzymamy próbny zestaw. Pomoże nam to sprawdzić komfort i praktyczność soczewek podczas codziennych zajęć. Natomiast decydując się na okulary, mamy możliwość doboru opraw podkreślających nasz charakter jednocześnie podnosząc jakość bodźców wzrokowych zależnie od zastosowanych powłok / filtrów w soczewce okularowej.

Wachlarz dostępnych udogodnień jest tak szeroki, że możemy dokładnie spersonalizować okulary do wykonywanej pracy lub trybu życia.

Podsumowanie

Optometrysta to specjalista zajmujący się badaniem wad wzroku i zaopatrzeniem w pomoce wzrokowe. W jego kwestii leży również diagnoza i określenie właściwego postępowania w przypadku chorób oczu oraz rehabilitacji układu wzrokowego. Optometrysta zauważając chorobę bądź uszkodzenie oka, skieruje nas do okulisty, bowiem sam nie zajmuje się leczeniem.