Folia polaryzacyjna

Pierwszym produktem przedsiębiorstwa była folia polaryzacyjna oparta na kryształkach siarczku jodochininy zatopionych w nitrocelulozie, wynalazku E.H.Landa, opatentowanym przez niego w 1929 r. Prawdziwy rozkwit firmy nastąpił jednak dopiero w latach 40 XX w. kiedy to rozpoczęto masową produkcję folii polaryzacyjnej, opartej na poli (alkoholu winylowym) domieszkowanym jodkiem potasu.

Filtr polaryzacyjny był wykorzystywany przez pilotów armii USA przy działaniach bojowych, a przy takich sytuacjach potrzeba najlepszego sprzętu.

A co to takiego ta Polaryzacja i po co mi ona?

Dzięki polaryzacji lepiej prowadzi ci się samochód, łowi ryby, żegluje czy uprawia każdą inną aktywność poza domem. Polaryzacja uporządkowuje promienie światła dzięki czemu do twojego oka dociera obraz o lepszym kontraście, a technologia idealnie dba o twoje oczy w słoneczne dni i poprawia widzenie.

Mało która marka ma tak bogaty wybór kolorów i kształtów. Znajdziecie dla siebie okulary korekcyjne i słoneczne, które po dobraniu odpowiedniego koloru soczewki idealnie spełnią swoją rolę w codziennym użytkowaniu i podkreślą również stylizację na wyjątkowe okazje.